همه چیز راجع به پرستار کودک

استخدام پرستار کودک، از کارهای رایج و مهم زوج های پر مشغله است. والدین به طور معمول به دلایل کاری، قادر نیستند تا به آن اندازه که باید در کنار فرزندانشان باشند و به آن ها رسیدگی و از آن ها مراقبت کنند. از این رو سپردن بخشی از مراقبت ها و آموزش های لازم کودک به فردی امین و با تجربه، بسیار لازم و ضروری است. وجود یک پرستار برای پرستاری از کودکان، از دیرباز در خانواده های مرفه و یا پرجمعیت رواج داشته است، و شغلی با پیشینه تاریخی به حساب می آید. پرستار کودک ، فردی مجرب و دلسوز و مهربان است که می تواند با دریافت هزینه، به صورت پاره یا تمام وقت مسئولیت نگهداری از کودک زیر ۶ سال شما را بر عهده بگیرد.

مزیت های استخدام پرستار برای کودک

محیط شاد و مفرحی را برای کودکتان فراهم می نماید.

او را در رسیدن به اهداف کودک و اهدافی که خانواده اش در نظر دارند، یاری می نماید.

نیازهای عاطفی کودک را برطرف می نماید.

آموزش های لازم از قبیل نظافت شخصی را به کودکتان به طور صحیح می آموزد.

افسردگی در کودکان چیست

وظایف یک پرستار کودک، شامل چه مواردی است؟

مراقبت و تأمین امنیت کودک، به این صورت که جلوی اقدامات خطر آفرین کودک را گرفته و ترس از تنهایی او را با کنار او ماندن، برطرف می نماید.

رسیدگی به نظافت شخصی کودک، بدین گونه که او را به موقع به توالت ببرد و استحمام نماید.

لباس ها، البسه، رو تختی و در کل محیطی که کودک با آن سر و کار دارد، به خصوص محل تغذیه کودک را همیشه تمیز و عاری از عوامل تهدید کننده سلامت او نگه دارد. تغذیه و خواب کودک که مهم‌ ترین عوامل در بهبود رشد کودک شما هستند، را کنترل کند. یک پرستار کودک باید به خرد و خوراک و خواب فرزند شما، توجه لازم را داشته باشد. جالب است بدانید که اغلب بیماری هایی که کودکان در بازه سنی ۲ تا ۶ سالگی به آن ها دچار می شوند، ناشی از اختلال در این دو عامل هستند.مسائل آموزشی کودک را به صورت خلاقانه و در قالب بازی، ارائه دهد. همچنین صحبت کردن صحیح را نیز به او یاد دهد. کودک باید از این آموزش ها لذت ببرد و نباید احساس خستگی کند. پرستار باید بیشتر مانند یک دوست رفتار کند تا یک معلم!

رفت و آمد به موقع کودک به موقع.

کمک و همراهی کودک در انجام تکالیف.

همراهی کودک و ایجاد انگیزه در او برای ورزش کردن و انجام فعالیت های پر جنب و جوش.

با کودک ناسازگاری با پرستار چه کنیم؟

سازگاری کودک با یک فرد غریبه در ابتدا ممکن است سخت باشد. ممکن است چند هفته طول بکشد تا کودک به وضعیت جدید عادت کند. در ابتدا کودک ممکن است از ماندن در کنار مراقب ترس داشته باشد. چند هفته قبل از اینکه کودک را به طور کامل از خود جدا کنید، لارم است تا برنامه ریزی کنید و او را به تدریج در حضور خودتان با شرایط جدید آشنا کنید. به او فرصت کافی برای سازگاری با شرایط جدید را بدهید.

نکاتی که لازم است به پرستار گوشزد کنید

مشکلات فرزند خود را به طور کامل با مراقب او در میان بگذارید. برای مثال کودک من در خواب مشکل دارد، خوب غذا نمی خورد و یا رفتار پرخاشگرانه دارد. عواملی استرس زای کودکتان را نیز بیان کنید.

برنامه غذایی کودک را آماده نمایید و از پرستار کودک بخواهید طبق برنامه، به او غذا بدهد.

پرستار کودک
پرستار کودک

 

هزینه دقیق پرستار کودک

اینکه پرستار چه مبلغی را در قبال خدمات خود به کودک از شما دریافت نماید، به عوامل زیادی چون کارهایی که به او سپرده اید، وضعیت سلامتی کودک و نوع و میزان بیماری کودک در صورت مریض بودن و بازه زمانی مراقبت از کودک که در قرارداد ذکر شده است، که ممکن است روزانه، شبانه، شبانه روزی، ماهانه و یا چند ماهه باشد، بستگی دارد.

 

همکاران ما : موسسه پرستاری ضربان

۴/۵ (۲ نقد و بررسی)