پرستار نوزاد

نوزاد شما یکی از بزرگترین هدیه هایی است که در تمام عمرتان دریافت می کنید با استخدام پرستار نوزاد می تواند شما را در مراقبت و نگهداری نوزادتان همیاری کند.

پرستار نوزاد – استخدام مراقب نوزاد

از زمانی که شما برای اولین بار معجزه زندگی را در دستانتان نگاه می دارید دنیای شما بزرگتر و غنی تر می گردد و شما احساسات بسیاری را تجربه می کنید بعضی از این احساسات شور و شعف و بعضی دیگر سردرگمی در این خصوص هستند که آیا می توانید احتیاجات نوزاد را برآورده کنید یا خیر.

فکر کردن به این احساسات پیش از تولد فرزندتان خیلی سخت است. احساساتی که بدون داشتن فرزند، قابل تجربه نیست. در جامعه امروزی با توجه به این امر که والدین درگیر شغل های مختلف می باشند، صددرصد نمی توانند روی نوزادشان تمرکز کنند. در این شرایط داشتن یک مراقب نوزاد با تجربه و دلسوز می تواند کمک بزرگی در برآورده شدن نیازهای نوزادتان باشد.

پرستار نوزاد
پرستار نوزاد

مراقبت و نگهداری از کودک در منزل

مراقبت نوزاد در منزل می تواند با تکیه بر تجربیات و دانش خود جای خالی والدین در زمانی که مشغول کارهای روزمره بیرون از منزل هستند را برآورده سازد. همچنین در خانواده هایی که برای اولین بار به این نعمت الهی دست پیدا کرده اند بودن پرستار نوزاد از ابتدای تولد نوزاد می تواند برای مادر در اجرای نقش مادری به عنوان یک همدم و مراقب و نگهدار با تجربه کمک بزرگی داشته باشد.

نگهداری از نوزاد در ابتدای تولد می تواند تا حد بسیار زیادی از نگرانی های یک مادر در رسیدگی به نوزاد تازه متولد شده را پایین بیاورد.

هنگامی که نوزاد به دنیا می آید امکان دارد حس کنید که مراقبت و نگهداری نوزاد سخت باشد و شما را از پا در بیاورد پرستار نوزاد نقش خوبی در آرامش درونی شما بوجود می آورد.

مراقبت های اولیه نوزاد

امکان دارد کارهایی مثل عوض کردن کهنه و لباس پوشاندن شما را دچار دلشوره و نگرانی کند خصوصا در صورتی که نوزاد اول شما باشد. ولی زیاد طول نمی کشد تجربه مادری احساس آرامش و اعتماد به نفس را در شما بالا می برد.

وقتی که در بیمارستان هستید پرستاران اطفال دستورات لازم را به شما می دهند و آنچه را باید بدانید در اختیارتان قرار می دهند. پس از آن خانواده و دوستان می توانند در این خصوص به شما کمک کنند.

آیا شما هم به پرستار نوزاد نیاز دارید؟

مادر بعد از زایمان، به خواب و استراحت زیادی نیاز دارد. خواب موضوعی است که بعد از تولد نوزاد بسیار چالش ‌برانگیز است و مادر حتما باید به اندازه کافی استراحت داشته باشد. اینجاست که پرستار نوزاد به کمک مادر می ‌آید.

پرستار بچه، یک تخصص شناخته شده است، و گواهینامه و تجربه در امر بسیاری عملا هیچ برنامه‌ آموزشی همراه با گواهینامه برای آموزش پرستاران نوزاد وجود ندارد.

یک پرستار در منزل آموزش دیده که گواهینامه نیز دارد، در واقع یک پرستار نوزاد است که در زمینه فعالیت خود آموزش‌ های لازم را دیده و مسئولیت خود را به خوبی می ‌شناسد.

علاوه بر این، بعضی از پرستاران بعد از زایمان، آموزش ‌های اضافی در مورد خواب، تغذیه و رفتار طبیعی نوزادان را گذرانده ‌اند و برای دریافت گواهینامه باید آموزش CPR را هم ببینند.

پرستاران نوزاد چه کسانی هستند؟

پرستاران نوزاد افراد معمولی هستند که امکان دارد بعضی از آنها آموزش همراهی بعد از زایمان را گذرانده باشد، ولی دوره خود را تمام نکرده و درنتیجه گواهینامه نگرفته باشند. بسیاری دیگر از این اشخاص هم امکان دارد اصلا هیچ آموزشی نگرفته باشند.

احتمال دارد بیشتر پرستاران نوزاد، پرستارهای دارای گواهی رسمی بازنشسته باشند، ولی این موضوع به‌ ندرت پیش می ‌آید. این افراد اغلب کسانی هستند که توانایی نگهداری از نوزادان را دارند و امکان دارد حتی خودشان نیز بچه یا نوزاد داشته باشند.

در نتیجه ما به پرستار برای نوزاد نیاز داریم؟

در حالیکه پرستاران نوزادان به طور معمول تنها از نوزاد و بچه مراقبت می ‌کنند، همراهان بعد از زایمان برای مراقبت از تمام خانواده آموزش می ‌بینند. و این یعنی آنها می ‌توانند در کنار نگهداری از نوزاد، برای بچه‌ های بزرگ ‌تر داستان شب بخوانند، در شیردهی به مادر کمک کنند و در کنارش بمانند، و حتی صبحانه مادر و نوزاد را آماده کنند.

همراهان بعد از زایمان شما را تحت فشار قرار نمی ‌دهند که به یک روش خاص کودک خود را شیر بدهید، بلکه تماما شما را حمایت می ‌کنند. آنها با شما همکاری خواهند کرد و برنامه‌ زمانی خود را با برنامه شما هماهنگ می ‌کنند تا اولویت ‌ها و نیاز همه اعضای خانواده شما در همه حال برآورده شود. به کمک همراهان پس از زایمان می‌ توانید مطمئن شوید که شما و نوزادتان از هر لحاظ تامین خواهید شد.

پرستار نوزاد
پرستار نوزاد

نتیجه گیری

موسسه پرستاری طنین با در اختیار داشتن پرسنل نگهداری نوزاد در منزل درصدد است که والدین گرامی را در راه پر فراز و نشیب تربیت و نگهداری نوزادان و کودکان همراهی و همیاری کند.

این موسسه با توجه به داشتن تجربه به روز مراقبت نوزاد در منزل و سابقه درخشان می تواند از ابتدای تولد نوزاد شما عزیزان را همراهی کند. برای اطلاع از هزینه پرستار نوزاد و مشاوره در مورد دستمزد پرستاری با موسسه طنین تماس حاصل نمایید.

۵/۵ (۱ نقد و بررسی)