پرستار سالمند

بعضی از افراد سالمند نیازمند پرستار هستند. پرستار این افراد باید شخص صبور و مهربان باشد و با سالمند در مورد آینده و آرزوها و توانایی هایش صبحت کند و باعث آرامش خاطر فرد سالمند شود.

با توجه به رشد جمعیت سالمندی در ایران نیازهای اجتماعی، رفاهی و مراقبتی سالمندان روز به روز در حال افزایش می­ باشد و یکی از این نیازها مراقبت از سالمندان است که باید به نحو شایسته ای انجام گردد.

پرستار سالمند
پرستار سالمند

پرستاری از سالمندان در موسسه طنین

مراقبین موسسه طنین متعهد می شوند وظایف خودشان را آنگونه که شما انتظار دارید انجام دهند و احساس امنیت شما را بوجود بیاورند با گذشت زمان شما رضایتتان را از ما و مراقبین بدست آورید و در صورت تمایل می توانید رضایت خودتان را اعلام کنید. بهترین کسی که می تواند ما را به پیشرفت برساند شما هستید. طنین موسسه ای پذیرفته شده و قابل اعتماد برای ارائه خدمات منزل هست، ما می توانیم خواسته شما را برآورده کنیم و با کمال میل حاضریم درباره خودمان، پرستارها، و خدمات مان بصورت شبانه روزی اطلاعات بیشتری را در اختیار شما بگذاریم.

خدمات شبانه روزی، پاسخگویی ۲۴ ساعته:

پرستاری و نگهداری از سالمندان برای شادابی و توانبخشی آنها از اهداف اصلی مرکز ارائه خدمات بالینی است که مجوز آن از وزارت بهداشت می باشد. مرکز طنین طی سال به طور شبانه روزی و ایام تعطیلات خدمات خود را بنحو مطلوب ارائه می دهد تا جای خالی بوجود آمده برای شهروندان برطرف شود. روشن است همه فازهای خدمات رسانی از قبیل خدمات پرستار کودک، بیمار، پرستار سالمند و امور خدماتی دیگر- تب سایر خدمات به هموطنان عزیز ایام تعطیلات و به صورت شبانه روزی ارائه می گردد.

امتیازات موسسه طنین

 • اعزام اشخاص و متخصصین آموزش دیده مناسب با شرایط سالمند
 • میزان رضایت سنجی مستمر توسط کارشناسان نظارت و بازرسی
 • ارائه خدمات شبانه روزی مقطعی بیمارستان و منزل پاسخگویی به طور ۲۴ ساعته حتی در تعطیلات
 • اخذ مشاوره و راهنمایی از سوی شما و معرفی شخص مورد نظر شما
 • بازدید دوره ای کارشناس متخصص مربوطه مرکز
 • تنظیم قرارداد توسط کارشناس اعزامی از طرف مرکز داخل منزل شما

با ارائه خدمات مذکور مفتخر خواهیم بود تا خانواده های عزیز و سالمندان و کودکان آنها تمامی ایام سال از آسایش و سلامتی بهره مند گردند

نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین موسسه طنین بصورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و یا به طور مقطعی در مدت معین انجام می شود که از جمله وظایف مراقب سالمند در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وظاطف پرستار سالمند

 1. نگهداری و مراقبت از سالمند
 2. تهیه کردن و غذا دادن
 3. همراهی سالمند در بیرون از منزل
 4. پیگیری درمان و دادن دارو در تمام ساعت های کاری
 5. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند
 6. رسیدگی به امور رفاهی سالمند و گردشگری سالمند با اجازه کتبی خانواده
 7. رسیدگی به نظافت محل زندگی سالمندان
 8. رسیدگی به سلیقه های سالمند در اوقات فراغت از قبیل مرور خاطرات، حل کردن جدول و خواندن کتاب
 9. رسیدگی به امور اداری و مالی سالمند با اجازه کتبی خانواده

موسسه طنین با آموزش مراقبین به طور تخصصی درخصوص مراقبت سالمند و بکارگیری و اعزام آنها به منزل امر نگهداری از پدران و مادران را مناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی شما عزیزان انجام می دهد و آسایش و رضایت خاطر را در شما بوجود می آورد.

فواید پرستار سالمند توسط موسسه طنین

 • گذراندن دوران سالمندی همراه با لذت و رضایت در خانه خود و افراد خانواده
 • از بین رفتن حس معذوریت سالمند نسبت به فرزندان خودش
 • برقراری ایجاد رابطه بیشتر بین فرزندان و والدین شان توسط حذف شدن امور مراقبتی و جسمانی سالمندان و رسیدگی به نیازهای عاطفی آنها
 • آسایش خانواده سالمند و نداشتن دغدغه پیگیری امور درمان و مراقبتی پدر و مادر خود

بهتر است با خود فرد سالمند راجع به اینکه برای او پرستار در منزل گرفته شود صبحت شود و او را متقاعد کنند. به فرد سالمند باید این اطمینان خاطر را بدهیم که رفتن به خانه سالمندان یا پرستار در منزل به معنی جدا کردن سالمند از خانواده نیست بلکه برای همراهی و همدلی او اینکار را می کنید و اینکه کارهای سالمند کمتر شود برای او پرستار گرفته می شود.

مزایای پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند باید خودش را با فرد سالمند وفق دهد و فرد سالمند خودش پرستارش را انتخاب کند. برای انتخاب پرستار سالمند باید فردی قابل اعتماد را از مراکز مطمئن که پشتیبانی دقیق دارند انتخاب کنید تا هر وقت احتیاج داشتید با پشتیبانی پرستاری بتوانید به راحتی صحبت کنید.

بعضی از سالمندان در طول شب احتیاج به پرستار دارند. زیرا امکان دارد در خواب راه بروند یا از روی تخت به زمین بیفتند پرستار باید کاملاً با هوش باشد و حواسش به سالمند باشد و هوشیار بخوابد که در صورتی که سالمند در طول شب دچار مشکلی شد سریع بتواند کمک کند.

وقتی برای سالمند پرستار در منزل می گیریم از خیلی جهات به نفع ما می شود. اول اینکه سالمند در منزل خودش هست و ما هر زمانی می توانیم به او زنگ بزنیم یا به دیدنش برویم. دوم: استرس دوری راه را نداریم برای اینکه موقع مناسب برسیم. سوم: سالمند برای بیرون رفتن با پرستارش مشکلی ندارد زیرا بعضی از سالمندان دچار بیماری هایی مثل آلزایمر هستند و امکان این وجود دارد که اگر بیرون بروند گم شوند.

پرستار سالمند
پرستار سالمند

نتیجه گیری

پرستار سالمند باید طوری برنامه ریزی کند که اوقات فراغت سالمند را پر کند. می تواند او را به بیرون گردش و پارک یا پیاده روی ببرد و در تمام این مدت حواسش به سالمند باید باشد. کوچکترین تغییر حالت جسمی یا روحی سالمند را به خانواده اش اطلاع دهد.

باید داروهای سالمند را به موقع به او بدهد و از لحاظ غذا و خورد و خوراک مراقب باشد. ساعت خواب سالمند و استراحت روزانه وی را به یاد داشته باشد.

اگر برای رفتن به دستشویی یا حمام کمک خواست پرستار باید توان کمک کردن به سالمند را داشته باشد.

در هر صورت برای هر خانواده که فردی سالمند دارد وجود یک پرستار در منزل خوب است زیرا باعث آرامش خاطر فرد سالمند هم می شود.

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)