پرستار بیمار

در حال حاضر با بالا رفتن هزینه های بستری شدن در بیمارستان، دور شدن بیمار از خانواده و خطر ابتلا به عفونت های بیمارستانی ارائه نگهداری در منزل و پرستار بیمار روش جایگزین مناسبی است که در مرکز خدمات پرستاری طنین با چندین سال خدمت رسانی به بیماران که در نهایت به کم شدن هزینه های درمان تبدیل می شود اقدام شده است.

در بیماری های مزمن به خاطر غیر قابل پیش بینی بودن درمان بیماران در آینده نزدیک ادامه مراقبت ها در منزل مورد توجه قرارگرفته است. نگهداری در منزل قسمت مهمی از مراقبت های بهداشتی پیشرفته است که شامل مراحل وسیعی از نگهداری های تخصصی و حمایتی در منزل به بیمار توسط اشخاص با تجربه از قبیل پزشکان و پرستاران و دیگر کادرهای درمانی می باشد.

پرستار بیمار
پرستار بیمار

هر خانواده به خدمات پرستاری نیاز دارد. در بعضی اوقات روز دسترسی به خدمات پرستاری به دلایل ترافیک یا عدم امکان جا به جایی بیمار یا سالمند، وجود ندارد. در این صورت اعزام پرستار به منزل بیمار باعث آسایش و راحتی و امنیت در بیمار و خانواده وی می شود و بهبودی سریعتر حاصل می گردد.

پرستار بیمار کیست؟

پرستار به شخصی گفته می شود که در زمینه توانایی مراقبت و درمان بیمار، تحصیل کرده باشد و دارای مدرک معتبر پرستاری باشد.

کار پرستار بیمار چیست؟

پرستار باید براساس شرح وظایف دکتر وضعیت بیمار را کنترل کند و به همراه بیمار توضیحات لازم را بدهد و به آنها در مورد نگهداری و طرز برخورد با بیمار راهنمای کند.

مهارت های پرستار بیمار

  • پرستار در وحله اول باید با بیماران مهربان باشد،
  • شرایط روحی و جسمی بیمار را درک کند و صبر و حوصله زیادی داشته باشد،
  • زمانی که فشار کاری پرستار زیاد می شود باید تحمل داشته باشد و با بیمار درست و ملایم برخورد کند،
  • به بیمار روحیه بدهد و امید را در او زنده کند،
  • کارهای بیمار را مطابق سلیقه او انجام دهد،

خدمات پرستاری در منزل

  • هنگامیکه بیمار به تزریقات احتیاج داشته باشد: از قبیل آمپول زدن، یا سرم وصل کردن دسترسی به پرستار در منزل خیلی راحت تر است تا اینکه بیمار را خودمان به درمانگاه یا بیمارستان ببریم.
  • زمانیکه بیمار نیازمند پانسمان باشد. پانسمانهایی از قبیل سوختگی یا جراحی، زخم ها و … پانسمان در منزل برای بیمار هم بهتر است البته در صورتی که درست انجام شود.
  • سونداژ کردن بیمار در منزل باید توسط پرستاری مطمئن انجام شود تا باعث نشود بیمار دچار عفونت شود.
  • نمونه گیری خون بیمار برای آزمایشگاه: وقتی پرستار در منزل به کارهای تزریقات و آزمایشگاهی تسلط داشته باشد می تواند خودش نمونه خون را در منزل بگیرد و به آزمایشگاه ببرد. در این صورت از استرس دیر رسیدن به آزمایشگاه و یا ماندن در ترافیک و آلودگی هوا که برای بیمار ضرر دارد بدور می مانیم.
  • انجام کارهای شخصی: پرستار باید خبره باشد و در انجام کارهای شخصی بیمار مهارت کامل را داشته باشد مثلاً هنگام جابجایی بیمار یا حمام بردن، بیرون بردن، سوار و پیاده کردن روی ویلچر یا ماشین مهارت کافی را داشته باشد.

مزایای خدمات پرستاری بیمار در منزل

هنگامی که فردی از خانواده ما در بیمارستان بستری می شود می تواند برای همه استرس بوجود بیاورد، به همین جهت بیشتر مراکز مراقبت های بهداشتی در حال ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند. پرستار خانه یک راه مقرون به صرفه است، صرفه جویی در وقت و پول. این یک مراقبت حرفه ای است که به سادگی می توانید در خانه خود از آن بهره مند شوید. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

سرعت در بهبودی و کم شدن خطر ابتلا به عفونتها

مراقبت پرستاری در خانه کمک می کند تا بیمار از عفونت هایی که در بیمارستان ها در معرض آن قرار دارند در امان باشد. مراقبت پرستار در منزل می تواند به بهتر شدن و سرعت درمان بیمار به علت دور بودن از عفونت و آلودگی کمک کند.

محیط اطراف بیمار

طولانی مدت بودن بیمار در محیط بیمارستان می تواند اثر منفی بر سلامت روانی او داشته باشد. بیمارستان به طور معمول به خاطر محیط اطراف بیمار را از لحاظ روانی تحت فشار قرار می دهد و  دیدن مدام دکتر، پرستاران و بیماران تاثیر منفی دارد.

هزینه بسیار کم پرستاری در منزل

امکان دارد بیمار احتیاج به مراقبت های ویژه ای داشته باشد. مراقبت های درمانی در بیمارستان به طور معمول خیلی گران تر است و امکان ندارد بیمار در یک بیمارستان در مدت زمان طولانی نگهداری شود چون از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست.

 خدمات شخصی و سفارشی

 فعالیت های روزانه زندگی روزمره

مدیریت دارو

همدم و مراقب بیمار

برای اجرای مراقبت از بیماران در منزل  افتخار داریم تیمی متشکل از پرستاران بالینی دارای مجوز و پزشکان عمومی و متخصص را به عنوان کادر حرفه ای و بیمار یار به ‌عنوان نیروی کمکی مورد نیاز برای اجرای مراقبت در منزل دور هم گرد بیاوریم و در اختیار عزیزان قرار دهیم.

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)