پرستار بچه

بچه به فردی گفته می شود که دوره نوزادی و کودکی را پشت سر گذاشته است. می تواند راه برود و بتواند چندین کلمه حرف بزند. پرستار بچه در منزل بهترین راه حل برای مادر و پدرانی است که در بیرون از منزل کار می کنند و نمی توانند در طی روز به بچه رسیدگی کنند.

از این رو مرکز خدمات پرستاری طنین با مجوز رسمی از وزارت بهداشت با داشتن چندین سال سابقه درخشان و بهره مندی از پرسنل با تجربه و دلسوز برای فراهم کردن آرامش خانواده های محترم درخصوص پرستاری از بچه در منزل و بهبود بهتر شدن زندگی این بزرگواران خدمات ارزشمندی داشته است.

پرستار بچه
پرستار بچه

پرستار بچه در منزل

مادرانی که دارای پرستار هستند از پیشنهاد داشتن پرستاری از بچه به شدت دفاع می کنند. چون می دانند که دیگر مجبور نیستند با دردسر کمک گرفتن از یک فامیل یا با زحمت هر روزه بردن کودک به مهد و برداشتن او رو به رو باشند. در این مطلب می توانید با بعضی از مزایا و معایب داشتن همیار بچه آشنا شوید.

ویژگی های پرستار

• پرستار باید مهربان باشد،
• برای بچه وقت بگذارد،
• برای او کتاب و داستان های متعدد بخواند،
• بچه را سرگرم کند،
• باید بتواند با عروسک ها یا ماشین های بچه برای او داستان سازی کند و خلاقیت های او را شکوفا نماید،

خصوصیات اخلاقی پرستار

والدین باید شخص مطمئنی را پرستار انتخاب کنند که از همه لحاظ ها آگاهی داشته باشد. البته در شرایط فعلی برای چک کردن بچه و پرستار در منازل بعضی از افراد دوربین استفاده می کنند تا بتوانند رفتار پرستار با بچه را از راه دور تحت کنترل داشته باشند. ولی بهتر است برای انتخاب پرستار از شرکتها و موسسات معتبر پرستاری در خواست پرستار کنیم.

پرستاران باید طرز برخورد با بچه ها را بداند یعنی وقتی بچه با پرستار تنها هستند بچه احساس امنیت کند پرستار نباید عجول و عصبی باشد زیرا امکان دارد روحیه بچه آسیب ببیند و این آسیب در نوجوانی به صورت مشکل بروز می کند.

برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید

پرستار باید از لحاظ روحی و روانی تأیید شده باشند و داروها و میان وعده هایی که خانواده بچه در اختیار وی قرار می دهند به موقع به بچه بدهد و در این موارد کاهلی نکند چون تغذیه با رشد بچه ارتباط مستقیم دارد.

پرستار باید امور مربوط به نظافت را به بچه یاد بدهد و مراقب نظافت شخصی بچه باشد تا مبادا بچه دچار عفونت یا بیماری شود. همچنین از لحاظ فیزیکی مراقب بچه باشد تا در حین بازی به چیزی برخورد کند یا زمین بیفتد.

پرستار باید بتواند آموزش های لازم مربوط به تمیز کردن اتاق و جمع و جور کردن وسایل شخصی و نظافت را به بچه آموزش دهد. با بچه بازی های هوشی و هیجانی و سرگرم کننده انجام دهد. به بچه روحیه بدهد تا او بتواند شاد و سرحال باشد.

مزایای پرستار

  1. مادر بعد از تمام شدن مرخصی هایش با خیال راحت و بدون کمک گرفتن از افراد فامیل می تواند بچه را دست پرستار مطمئن بسپارد.
  2. مادر خیالش راحت است بخاطر اینکه می داند پرستار فقط برای بچه او هست نه تعداد زیادی از بچه ها.
  3. وقتی پرستار داشته باشیم راحت تر می توانیم کارها و برنامه های تخصصی خودمان را سازمان دهی کنیم و وقت آزاد برای رسیدگی به کارهایمان بیشتر می شود. در نتیجه وجود پرستار در منزل بهترین گزینه برای نگهداری بچه است.
  4. بچه ها بیشتر دوست دارند در محیط خانه خودشان بمانند. این موضوع به خاطر علاقه بچه به محیط خانه است. بچه ها در مهد کودک ها احساس آرامش کمتری دارند. با وجود همیار در منزل به راحتی استراحت می کنند از تختخواب خودش استفاده می کند. این امکانات در مهد کودک وجود ندارد.

معایب پرستاری از کودکان

نگهداری یک پرستار در خانه شما به تنهایی تا حد زیادی بدون نظارت است و در نتیجه پیدا کردن کسی که به او اعتماد دارید اهمیت بیشتری پیدا کرده و سخت تر است. همینطور در صورتی که پرستار ناگهان تصمیم به رفتن بگیرد، شما باید برای یافتن یک پرستار خوب دیگر به تلاش و تقلا بیفتید. بعضی دیگر از معایب داشتن یک همیار بچه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  1. تعامل اجتماعی کمتر برای بچه زندگی اجتماعی بچه یک موضوع مهم دیگر می باشد. مهد کودک و پیش دبستانی به طور معمول، بچه را در رابطه هر روزه با همسالانش قرار می دهند ولی با داشتن پرستار معمولا این امکان وجود ندارد. برای جبران این نقطه ضعف، والدین می توانند بچه را در کلاسهایی ثبت نام کنند یا پرستار را تشویق کنند برای رابطه بیشتر که اهمیت زیادی دارد به صورت منظم و در زمان های مشخصی بچه را جایی ببرد که شما مشخص کرده باشید.

برای اطلاع از خدمات پرستاری کلیک کنید

  1. نداشتن حریم خصوصی بعضی از والدین احساس می کنند با وجود بودن یک پرستار غریبه در خانه که برای غذا درست کردن به یخچال سر می زند و همه جزییات زندگی روزمره آنها را می بیند حریم خصوصی خودشان را از دست می دهند.
    نداشتن گزینه پشتیبان برای مراقبت و نگهداری از بچه برای اینکه اختلال ناشی از استعفای پرستار را پایین بیاورید می توانید در قرارداد خود مشخص کنید که پرستار باید از چه مدت پیش از رفتنش به شما خبر بدهد که مدت معمول آن می تواند یک ماه باشد. این کار فرصتی به شما می دهد که به دنبال همیار جایگزین باشید.
    گران بودن هزینه ها امکان دارد دستمزد و هزینه یک عامل تعیین کننده برای شما باشد. گاهی پرستار گرفتن می تواند گران ترین نوع مراقبت از بچه باشد، پس بهتر است اول در مورد هزینه مهد کودک و تفاوتش با داشتن پرستار کمی تحقیق کنید.

نتیجه گیری

با تمام این صحبت هایی که شد مشخص شد که مهد برای کودک چه مزایا و چه معایبی دارد و در صورتی که والدین تشخیص به این دادند که پرستار استخدام کنند باید این نکات را با پرستار در میان بگذارند که پرستار باید در نظر داشته باشد که برای او بهترین دوست نباشد چون این کار بچه را وسوسه می کند به سمت پرستار جذب شود و از والدین دور شود. همیار بچه باید دقت کند که چه وقتی نه بگوید و چه موقعی بله بهترین پرستار شخصی است که به این شغل در نگاه اول به عنوان یک مسئولیت نگاه می کند و در نگاه دوم در آمد و سرگرمی دنبال می کند.

۱/۵ (۱ نقد و بررسی)