نقش پرستار کودک در مراقبت روزانه از کودک معلول چیست

نقش پرستار کودک در مراقبت روزانه از کودک معلول چیست ؟

به طور کلی نقش پرستار کودک در کمک کردن به فردی که از ناتوانی جسمی در سختی است به صورت مدام مانع حرکات و یا کنترل بدن است بسیار اثرگذار می باشد.

انواع دلایل ناتوانی جسمی عبارت است از:

  • معلولیت بخاطر آسیب های مغزی یا آسیب های ستون فقرات
  • شرایط مادرزادی مثل اسپینا بیفیدا یا فلج مغزی
  • اختلالات ژنتیکی مثل دیستروفی عضلانی و فیبروز کیستیک
  • معلولیت بخاطر بیماری هایی مثل مننژیت می تواند مغز، اعصاب و عضلات را تحت تاثیر قرار دهد.

پرستار کودک با ناتوانی جسمی در خانه

در صورتی که مدام کودکی را با ناتوانی جسمی در خانه مراقبت می کنید می توانید مراقبت را در زمان هایی به صورت موقتی به پرستار بسپارید. پرستار کودک می تواند مطابق یک برنامه دائمی و منظم هر روز یا به طور دائمی در مراقبت از کودک به شما کمک کند. هنگام مراقبت کودک در خانه باید مطمئن باشد که بهترین مراقبت ممکن ارائه می گردد بنابراین پرستار امکان دارد مجبور شود در چیدمان خانه تغییراتی را بوجود بیاورد.

نقش پرستار کودک در مراقبت روزانه از کودک معلول چیست
نقش پرستار کودک در مراقبت روزانه از کودک معلول چیست

استفاده از کمک کننده های حرکتی  می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد تا به کودکانی که دارای معلولیت جسمی هستند در حرکت و رفت و آمد کمک کند. پرستار نقش باید با طرز استفاده از این کمک کننده های حرکتی آشنا باشد. مراقبت در خانه توسط پرستار کودک نقش ممکن است شامل برخورد با برخی رفتارهای چالش برانگیز یا پیش بینی نشده باشد.

بخوانید   دوران بلوغ و پیچیدگی های آن

بدین منظور پرستار کودک باید با دوستان، مراقبین و والدین کودک صحبت کند تا حداکثر حالت ممکن بداند انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. کودکان با معلولیت جسمی مستعد حادثه های اورژانسی نظیر زمین خوردن های شدید هستند.

 زمانی که باید با پزشک مشورت کنید در رابطه با نقش پرستار

در این مورد باید با پزشکان کودک در مورد چگونگی جلوگیری و پاسخگویی به موارد اضطراری صحبت کند. دانستن آنچه که در این شرایط باید انجام شود می تواند به  کودک کمک کند تا در صورت اضطراری بتواند آرامش خود را حفظ کند. علاوه بر این پرستار کودک باید در موارد زیر آگاهی کامل داشته باشد:

  • باید بداند کودک چه چیزهایی را نباید بخورد یا بنوشد.
  • باید بداند هنگامی که کودک غش می کند یا مشکل تنفسی و دیگر مشکلات جدی که دارد چه کاری باید انجام دهد.
  • باید بداند چه داروهایی باید مصرف شود و چه زمانی و چگونه آن ها را به کودک بدهد.

به طور کلی بهتر است که کودک با وجود ناتوانی جسمی در خانه باقی بماند تا جایی که والدین و یا پرستار بتوانند نیازهای او را برآورده سازند. ولی توانایی والدین و یا  برای برآوردن  نیازهای او تحت تأثیر بسیاری از چیزها است، از جمله شدت ناتوانی کودک، نیازهای کودک و یا وضعیت مالی و کاری. در صورتی که فکر می کنید فرزندتان امکان دارد به جایی دیگر برای مراقبت احتیاج داشته باشد، با پزشک خود و دیگر متخصصین، مثل مددکاران اجتماعی و مشاوران صحبت کنید.

بخوانید   اختلال اضطراب

 

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)