رشد نوزاد هفت هفته ای

رشد نوزاد هفت هفته ای و دندان در آوردن احتمالیش

کودک هوشیار شما در هفته هفتم متوجه حرکت بازوهایش می شود و می تواند اشیا را در دست بگیرد همچنین وقتش رسیده که با نوزاد هفت هفته ای شروع به حرف زدن کنید رشد نوزاد هفت هفته ای ، چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

کودک شما به آرامی شروع به بیشتر ارتباط برقرار کردن با دنیای اطراف می کند و و هرروز چیز جدیدی یاد می گیرد همانطور که نزدیک به ماه دوم هستید، اینجا در ادامه بحث جالب هفته به هفته رشد نوزاد بعد از تولد هستیم تا به تمام سوالاتی که شما درمورد رشد کودک ۷ هفته ای خود، پاسخ دهیم.

چگونه یک کودک ۷هفته ای از لحاظ جسمی رشد می کند؟

نوزاد شما احتمالا از لحظه ورود به دنیا، ۲اینچ رشد کرده است و پی بردند به اینکه می توانند از اندام های کوچک (دست یا پا) خود برای انجام کارهای مختلف استفاده کنند.

ممکن است آنها با دستان خود شروع به گرفتن چیزهایی که در اطرافشان است بکنند، که یک قدم بزرگ در این هفته است. ممکن است به تازگی رشد کمی کرده باشند، یا درحال حاضر در میان آن قرار داشته باشد.

این، به این معنی است که آنها شروع به بیشتر و بیشتر دیدن یک شخص کوچیک می کنند ، اگر هنگامی که آنها در شکم هستند شروع به بلند کردن سرخود نکردند، باید شروع به تشویق کردن بکنید درمقابل آنها روی زمین قرار می گیرند تا چیزی پیدا کنند که باعث تقویت عضلات گردن شود.

وزن کودک ۷هفته ای باید چقدر باشد؟

کودک شما اززمان ورود به دنیا، احتمالا بین ۱۴۰ تا۲۰۰ گرم در هرهفته به دست می آورد، که حدود ۲ -۳پوند است؛ اگر بیشتر یا کمتر از آن شد، نگران نباشید هرچند هرکودک متفاوت است.

در معاینه هفته ۶ ، باید نشان داده شود که آیا کودک شمادارای وزن سالم است یا نه,درصورتی که در تغذیه کودک شما مشکلی باشد، پزشک توصیه میکند .

بخوانید   مزایا و معایب بارداری در سن پایین

چگونه یک کودک ۷هفته ای به طور شناختی باید رشد کند؟ فقط بدن کودک شما رشد نمی کند، بلکه مغزکودک شما نیز در ۳ماه اول، ۲اینچ رشد می کند. ازآنجا که کودک باهوش است، یادگیری در روز برای آن کافی است.

نوزاد هفت هفته ای و دندان در آوردن احتمالیش

وقتی که کودکتان بیدارمی شود باآن صحبت کنید، ممکن است با گوش کردن به صدای شما آرام شوند. آنها با چشمانشان بیشتر تمرکز می کنند (آنها حدودا بیشتر از ۶۰سانتی متر می توانند تمرکز کنند، همانطور که در چند هفته پیش به ۲۵سانتی متر رسید وبخاطر اینکه حافظه آن بهبود میابد الگوها و تصاویر پیچیده تر را نشان می دهد.

حتی ممکن است با بهبود دیگر حس هایتان، بافت های مختلف را تشویق کنید ؛ ازآنجایی که دست هایشان همیشه باز است ،زمان خوبی برای بازی کردن با اسباب بازی های مختلف سفت و نرم است و آنها رابرای تشویق به تمرکز کردن در مقابل صورت حرکت می دهد .

کودک ۷هفته چقدر باید بخوابد؟

الگو خواب شما در آخر باید نگهداری شود، اگر کودک شما هنوز تلاش برای تشخیص روز و شب می کند، نگران نباشید ممکن است برخی از آنها بیشتر طول بکشد؛ بایدتوجه داشته باشید که کمتر اتفاق می افتد که خواب نوزاد درروز بیشتر شود.

ممکن است آنها ۴-۸ بار در روز چرت بزنند، که حداقل به ۴ساعت می رسد؛ میانگین خوابیدن برای کودک شما در چند هفته گذشته کمتر از ۸-۱۳ساعت است ، امیدوارم این به معنای خواب بیشتر شب برای شما باشد اگر هنوز درتلاش هستید که کل شب را به راحتی بخوابید، روش های مختلف رابررسی کنید.

کودک ۷هفته چقدر باید بخورد؟

کودک شما از چند هفته گذشته بیشتر رشد می کند، درحال حاضر، احتمالا در شناخت تغذیه بالغ شده و شیرخود راسریع تر مصرف میکند,این به این معنااست که زمان تغذیه برای شما کوتاه ترشده است. آنها همچنین هوشیار هستند و در هنگام تغذیه کردن با دوز آن مخالفت می کنند ؛

بخوانید   بیماری سرخجه در دوران بارداری

معاینه هفته ۶ شما باید وزن کودک را نشان دهد و تغذیه۱۵۰-۲۰۰میلی لیتر درهرکیلو از وزن یک توصیه خوب است. همچنین بستگی دارد که چقدر می خواهند آنها راجذب کنند خیلی خوب است که بچه ها درک می کنند که ،چقدر باید بخورند و کی بایدخوردن را متوقف کنند .

رشد نوزاد هفت هفته ای
رشد نوزاد هفت هفته ای

 

گریه کودک ۷هفته ای:

درمعرض کولیک :اگر با کولیک مبارزه کرده اید سعی کنید نگران نباشید -به یادداشته باشید این طبیعی است و در نهایت حل خواهد شد.

کودک هفت هفته شما به چه اندازه باید مدفوع داشته باشد؟

کودک شما در حال رشد است وبیشتر تغذیه میکند،به معنی اینکه شما باید پوشک بیشتری تعویض کنید ؛ بسیاری از والدین نگران فرزند خود هستند که بیش از حد و یا بسیار کم مدفوع میکند،اما بین ۱ تا ۱۰بار در روز و با حداقل ۶ پوشک مرطوب، طبیعی است.

اگر شما نگران این هستید که کودکتان یبوست دارد،شاید او سه یا چند حرکت روده ای داشته است و یا زمانی که سعی دارد پوشکش را پر کند احساس راحتی نمی کند، خوب نیست که همه چیز را کنترل کنید.

مرحله مهم زندگی و رشد کودک هفت هفته ایی شما:

کودک شما اشیاء را می گیرد:

کودکتان در این مرحله بیشتر تمرکز می کند و متوجه میشود که بازوهایش حرکت می کنند. مشت های کوچکشان را بیشتر باز می کنند و همچنین درک میکنند که می توانند وسایل را بگیرند.عالی است که کودک شما بیشتر با جهان ارتباط برقرار کند و زمان خوبی است که آنها را به لمس کردن و نگه داشتن اشیای مختلف تشویق کنید.

معرفی اسباب بازی ها:

ذهن او در طول روز هوشیار تر است، پس می توانید از اسباب بازی هایی که در طول بارداری خود نگهداری کرده اید برای پیشرفت او استفاده کنید. در زمان بازی اورا تشویق کنید و زمانی که آرام است با او گفت و گو کنید مغز کوچک آنها در حال یادگیری در لحظه است.

بخوانید   رفتارهای جنسی در کودکان

بنابراین عالی است زمانی که آنها به زندگی علاقه بیشتری نشان می دهند.اما اگرگریه می کند، بیشتر از این اورا تحریک نکنید. خواهید فهمید که تنها در آرامش همه چیز را یاد می گیرند و در حافظه خود نگهداری می کنند.

والدین یک کودک هفت هفته ای باید از چه مشکلاتی آگاه باشند؟

گریه کردن:

با این همه رشد و یادگیری جدید، ممکن است کودک شما در این هفته ناراحت و خسته باشد وشروع به گریه کردن، کند.ممکن است که دل درد کودک شما بیشتر از گذشته باشد وکودک به همین دلیل گریه می کند. ممکن است بخواهید که کودک خود را قنداق کنید، این کار باعث کاهش گریه او می شود اما سعی نکنید اورا محکم ببندید زیرا باعث بدخوابی برایتان می شود.

دندان های زود رس؛ به نظر غیر ممکن می رسد درسته؟

این تفکر اشتباه است، زیرا برخی نوزادان در اوایل هفته هفتم شروع می کنند، به دندان درآوردن و ممکن است دلیل گریه های آنها باشد. ممکن است بخواهید از ژل بر روی لثه های او برای آرام کردن دردش استفاده کنید اما ابتدا به پزشک مراجعه کنید، تا مطمئن شوید که این رشد دندان زود رس است، او به شما ژل مناسب کودک هفت هفته ای را پیشنهاد می کند.

افسردگی پس از زایمان:

در سال های اولیه زندگی نوزادتان، شما در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان هستید شما ممکن است احساس گناه و احساس ناراحتی کنید و فکر کنید هرچیز اشتباهی که رخ می دهد تقصیر شماست. اگر این احساسات برایتان نگرانی ایجاد کرد، به پزشک مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

سکته قلبی در سالمندان

بیماری فنیل کتونوری

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)