دوره پیری و میانسالی و کنار آمدن با افزایش سن

کنار آمدن با افزایش سن دوره پیری و میانسالی

داشتن حس خوب و سلامتی مهمترین نکات در هر دوره از زندگی است. در هر دوره از زندگی انسان متحمل تغییراتی است. تغییر درنگرش، صبر و بردباری و استقامت نسبت به مشکلات اما همانطور که میدانید تغییرات جسمی و فیزیکی نیز با این تغییرات همراه است و با نزدیک شدن به دوره پیری و میانسالی این تغییرات فیزیکی و جسمی بیشتر خود را نشان میدهد. اما باید این تغییر را پذیرفت و دانست تنها شما نیستید که این تغییرات را تجربه میکنید.

نکات مهم برای داشتن حس خوب در دوره پیری و میانسالی

در این دوره به دلیل مستقل شدن فرزندان (ازدواج، مهاجرت، زندگی دانشجویی و…) ممکن است روابط خانوادگی کمی کمتر و به بیان ساده تر، خلوت تر شود.

این خلوت شدن باعث ایجاد حس کسالت و افسردگی است. بهتر است برای خلاص شدن و رهایی از این حسها دامنه ی فضای شغلی و زندگی اجتماعی خود را پهناورتر کنید و همیشه پویا و فعال باشید تا با افزایش سن دوره ی پیری کنار بیایید.

در پی افزایش سن و دیدن وقایع گوناگون و کسب تجربه ممکن است افراد میانسال عکس العملها یکسانی نسبت به خبرهای مثبت و منفی نشان دهند این در حالی است که جوانترها به اطلاعات منفی واکنش بیشتری نسان میدهند.

بخوانید   Can You Really Find A Lover Online?

با افزایش سن سخاوتمند میشوید. افراد میانسال بخشش بیشتری نسبت به افراد جوان دارند به دلیل اینکه دیگر مادیات دنیا برایشان جلوه ندارد.

همچنین در این دوره افراد میانسال به دلیل اینکه بیشتر قدر لحظه های زندگی را میداند، از چیزهای بسیار ساده لذت بیشتری میبرد این اتفاقات ساده مثل صحبت کردن با بچه ها، خوردن غذا با یک دوست و یا غیر باشد.

با وجود اینکه تمام دوره ها سرشار از اتفاقات لذتبخش است اما در دوران میانسالی از خوشیهای ساده و کوچک بیشتر لذت میبرند.

در دوره پیری و میانسالی فرد قدر دوستی های خود را دانسته و حس حسادت در او نسبت به یک فرد جوان کمتر میشود.

Image result for ‫دوره پیری و میانسالی‬‎

این را بدانید که سن فقط یک عدد است که صرفا برای دانستن طول عمر بکار میرود اما این را بدانید که طبق مطالعات انجام شده افراد مسن که ۷۰سال دارند این حس را در خود دارند که ۱۳ سال جوان تر بنظر میرسند.

این افزایش سن و سال بر الویت های شما نیز تأثیرگذار است. در این دوره اهمیت به زمان بیشتر از پول است و سالمندان نیز ارزش لحظه ها را بیشتر درک میکنند.

به دلیل افزایش سن و کسب تجارب جدید دیگر فرد سالمندان به سادگی فریب نمیخوردند و این یکی از دلایلی است که جوانان میتواند به تجربه های افراد میانسال تکیه کنند و از آن ها استفاده کنند.

بخوانید   علت ورم غیر طبیعی دست

تحقیقات به دست آمده این را نشان داده است که افراد میانسال مغز کندتری دارند که دلیل آن این است که مغز در حال پردازش اطلاعات قبلی (اطلاعاتی که در طول زندگی به دست آورده) بوده است و این میتواند جلوی رسیدن صدمه به مغز را بگیرد پس میتوان از دیده مثبت به این قضیه نگاه کرد.

توانایی حل مسائل در یک فرد میانسال بیشتر است زیرا باز هم با اشاره به بحث تجربه داشتن، میانسالها در تفکر خلاقانه تر از جوانها هستند و میتوانند راه های متفاوتی را ارائه دهند.

در پی افزایش سن در میانسالی افراد مسن بالای ۶۵ سال که دچار چاقی هستند یا در انتهای محدوده وزن سالم BMI قرار دارند خطر مرگ پایینتری نسبت به افرادی که در محدوده پایینتر رنج BMI (شاخص توده ای که به صورت خاصی محاسبه میشود) قرار گرفته اند.

این را بخاطر داشته باشید مطالعات و تحقیقات انجام شده به این نتیجه دست پیدا کرده اند که اگر در جوانی زندگی سالمی داشته باشید- چه از لحاظ تغذیه و تندرستی بدن و همچنین دوری از دخانیات و موادمخدر- میتوانید در میانسالی زندگی بدون ناتوانی و بیماری را تجربه کنید.

بخوانید   Видеоуроки о рынке Форекс

همچنین این را بخاطر داشته باشید که با ورزش کردن متداول میتوانید دهه ۷۰ زندگی خود را به دهه ۲۰ تبدیل کنید. و همیشه احساس آرامش و آسودگی داشته باشید. دردوران پیری بدن به کم خوابیدن روی می آورد اما نگران نباشید مطالعات نشان داده این کم خوابیدن در کنار خود کیفیت نیز دارد. به همین دلیل در طول روز احساس اسودگی بیشتری دارید.

دوران میانسالی و پیری
دوران میانسالی و پیری

 

این احساس سالمند بودن را از خود دور کرده و بدانید امروزه سالمندان باید احساس رفاه و سلامت بیشتری داشته باشند.

در این دوره تمرکز روی مسائل بیشتر است و مغز سعی میکند اطلاعات مهم را ذخیره کند.

و در آخر با تفریح و ورزش و وسیع کردن دامنه ارتباط خود میتوانید دوره میانسالی شاد و سرزنده ای داشته باشید به شرط آن که گوشی گیری را کنار گذاشته و مانند گذشته و حتی بیشتر از گذشته پویاتر و فعالتر باشید.

برای استفاده از خدمات پرستاری نیز میتوانید به لینک مراجعه کنید.

تاثیر افسردگی و میل جنسی بر هم، بیماری پانیک یا وحشت زدگی 

 

 

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)