تقویت هوش مالی کودک

تقویت هوش مالی کودک

کودکان درک درستی از کسب درآمد و اهمیت این موضوع ندارند، به همین دلیل تقویت هوش مالی کودک در سنین پایین تاثیر بسیار زیادی در کسب موفقیت در آینده دارد و می تواند آینده شغلی و مالی آنها را کاملا تغییر دهد. هوش مالی و اقتصادی را کم و یا زیاد همه کودکان دارند ولی عده  کمی از آنها استفاده می کنند، راه های زیادی برای یادگیری مباحث مالی وجود دارد.

در کلاس های آموزش کسب درآمد و تقویت هوش کودک، با توجه به فعالیت های کودکان و شاخص های مهمی از جمله پرسشگری، کار گروهی و توانایی حل مسئله به آنها امتیاز داده می شود و می توانند نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسند و روی آنها کار بکنند.

شربت برای هوش کودک

هوش انسان تابع محیط زندگی اوست. اگر به ضریب هوشی والدین و کودکان توجه کنی می بینید که رابطه مستقیمی بین آنها است به علاوه خصوصیات ارثی ما بسته به محیط اطراف و شرایط زندگیمان شدت و ضعف پیدا می کند. یک خانواده حمایت کننده و پر محبت باعث افزایش رشد هوشی کودکان خود می شوند به این دلیل که این خانواده رشد کودکش را در تمام ابعاد زیر نظر دارد و با ساختن محیطی گرم و آرام شرایط را برای تقویت هوش کودک آماده می کند.

بخوانید   بیماری نورون حرکتی

درست است که رشد هوشی انسان از دوره نوزادی آغاز می شود اما این مسئله مهم را  نیز باید از خاطر نبرد که تغذیه مادر در دوره بارداری در این مسئله تاثیرگذار است. پس اولین نکته ای که مادران باید به آن توجه داشته باشند تغذیه مناسب در دوران بارداری است.

تقویت هوش مالی کودک
تقویت هوش مالی کودک

خواندن کتاب داستان، بازی های علمی و فکری و کارهای دستی و … در رشد و تقویت هوش کودک موثر است. در حقیقت تغذیه و بازی نفش حیاتی در رش کودک دارند. در مورد بعضی از بازی ها می توان گفت که پدیده خودجوش پدید می آید، چرا که نیازی نیست تا به کودکتان بفهمانید که چطور بازی کند. بهتر است کودک در محیطی که کودکان وجود دارد به خصوص مهد کودک بازی کند تا رشد اجتماعی و هوشی کودک افزایش یابد.

تقویت هوش کودک

سه تغذیه مهم در دوره بارداری و در دوره کودکی باعث مشکلاتی در یادگیری کودک و در مراحل بعدی زندگی او می شود. والدین می توانند با در نظر گرفتن تغذیه سالم و شربت برای هوش کودک با تقویت هوش کودک کمک کنند. تغذیه مناسب برای هوش شامل تمام مواد غذایی کامل نظیر ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و کربوهیدرات ها است. تغذیه خوب در دوران نوزادی به همراه تحریک ذهنی کودک در دوران پیش دبستان روی میزان هوش کودکان تاثیر بسیاری دارد. علاوه بر اینها فعالیت بدنی مناسب که باید به صورت هوازی باشد موجب افزایش قدرت ذهنی کودک خواهد شد. برای کنترل وضعیت جسمی کودک به بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران مراجعه کنید.

بخوانید   کج شدن پاهای نوزادان - دلایل و درمان

پوکی استخوان در کودکان

دندون قروچه کودک در خواب علت چیست ؟ (بخش اول)

بیماری دیستروفی عضلانی در کودکان

 

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)