بیماری پدوفیلی

بیماری پدوفیلی

پدوفیلیا، بچه بازی یا بچه دوستی، عبارت است از میل جنسی به کودک دختر یا پسر زیر ۱۳ سال (و یا قبل از رسیدن به بلوغ). بچه دوستی از اختلال های روانی بسیار شایع چه در گذشته و چه امروزه بوده است و تعداد قربانیان قابل توجهی در نقاط مختلف جهان دارد. آمارها نشان داده است که ۲۰ درصد کودکان آمریکایی قربانی پدوفیلی ها شده اند!

معیارهای کودک آزار بودن یک فرد

یک پدوفیل یا کودک آزار باید حداقل ۱۶ سال سن داشته و همچنین حداقل ۵ سال جوانتر از قربانی باشد. غالب آن ها مرد بوده و به هر دو جنس دختر و پسر تمایل دارند. در واقع ۹۵ درصد پدوفیل ها دگرجنسگرا هستند و در مسئله پدوفیلی، جنس مطرح نیست بلکه کودک بودن مطرح است!

طبق آمارها، دو سوم قربانی ها دختران زیر ۱۱ بوده اند. جالب است بدانید از هر چهار پدوفیل، یکی از آن ها ارتباط با پسر بچه را ترجیح می دهند (نه اینکه فقط بدنبال رابطه با پسر باشند).

خصوصیات یک پدوفیلی

رفتار خوب و محبت آمیز در نخستین برخورد با کودک و سپس تهدید کودک به قتل وی یا خانواده اش و یا بردن آبروی  او و پدر و مادرش پس از رسیدن به خواسته خود و استدلال اینکه اگر بفهمند تو را دعوام خواهند کرد و… از ویژگی های بارز یک شخص متمایل به کودک آزاری است. طبق گزارشات به ثبت رسیده، مجرم در نهایت به زور اتکا کرده و در صورت مقاومت کودک به او آسیب رسانده و یا او را خواهد کشت!

بخوانید   رمز بارداری موفق از نظر شما چیست

اکثر اعمال جنسی پدوفیلی ها بصورت خود ارضایی جلوی کودک، لخت کردن او و یا لمس، نوازش و بوسیدن نواحی مختلف بدن اوست. انجام رابطه ی دخولی در مقایسه با موارد ذکر شده نادر است.

زنان پدوفیلی در این روابط به دنبال احساس هیجان هستند اما در مردان حس قدرت، سلطه، زورگویی، آزار رساندن و… نیز وجود دارد.

همچنین لازم است بدانید که نیمی از پدوفیل ها هنگام ارتکاب به جرم الکل مصرف کرده اند. آن ها الزاماً دارای تجارب قربانی شدن توسط بزرگترها در دوران کودکی نبوده اند و علت این مشکل آن ها را باید در مسائل دیگر آن ها جستجو نمود.

علائم آزار دیدن کودک

رفع شهوت با کودک ممکن است عوارض جبران ناپذیر جسمی و روانی زیادی بر روی کودک قربانی داشته باشد. جراحت ها و کبودی های جسمی، بیماری های مقاربتی و حتی بارداری ناخواسته از اثرات فیزیکی، و افسردگی مزمن، اضطراب، اختلال در خواب و خوراک، خودزنی، سوء مصرف مواد مخدر، الکل و خودکشی نیز از اثرات روحی و روانی آن. اگر اقدامات لازم برای کمک و درمان کودک بموقع انجام شوند، این اثرات کوتاه و بلند مدت بسیار کمتر خواهند شد و این تنها وقتی ممکن است که این آزار رساندن ها توسط خود کودک افشا شوند.

بخوانید   بیماری التهاب چشمی در کودکان

اقداماتی برای پیشگیری از قربانی شدن کودکانمان

از آنجایی که ما همیشه فرصت و شرایط بودن کنار کودکانمان را برای محافظت از آن ها نداریم، پس لازم است نکات بسیار ضروری را به آن ها بیاموزیم تا سلامتی آن ها در اجتماع تضمین شود.

موارد زیر را به کودکان خود هنگام بیرون بودن از خانه گوش زد کنید:

  • او را از نقاط خصوصی بدنش آگاه سازید و بگویید که هیچکس جز شما و پزشک اجازه ی دیدن آن را ندارند. همچنین او نیز حق دیدن نقاط خصوصی دیگران را ندارد.
  • به آن ها بیاموزید که وقتی شخصی (اعم ازمرد، زن، بستگان، دوستان و …) قصد بردن آن ها به مکانی خلوت و لمس و دیدن نقاط خصوصی آن ها را داشت، نپذیرفته و از مجرم فاصله بگیرند و یا آن جا را ترک نمایند.
  • به کودک بفهمانید که قبول کردن کادو و خوراکی از اشخاص غریبه بسیار خطرناک است.
  • به او اطمینان خاطر بدهید که درصورت صادق بودن و گزارش پیشنهادهای ارائه شده از طرف غریبه ها، دعوا و سرزنش نخواهند شد بلکه تحسین خواهند شد.

درمان پدوفیلیا

بیماری بچه گرایی با مراجعه به روانشناس و یا روانپزشک بسته به شدت و علت بیماری برای هر شخص می تواند درمان پذیر باشد.

بخوانید   سالمند آزاری چیست

نحوه گزارش کردن پدوفیلی ها

در صورت مشاهده هرگونه کودک آزاری می توانید فوراً با ارسال پیامکی به ۳۰۰۰۳۶۳۶، این اعمال را در هر کجا گزارش نمایید و کنوانسیون حقوق کودک در کشور را برای جلوگیری از اقدامات پدوفیلی یاری نمایید.

برای استفاده از خدمات پرستاری نیز میتوانید به لینک مراجعه کنید.

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)