بیماری نورون حرکتی

بیماری نورون حرکتی

هر کدام از ۵ اختلالات عصبی که به صورت انتخاب نورون های حرکتی را تحت تاثیر خود قرار می دهد بیماری نورون حرکتی گفته می شود. این بیماری سلول هایی را در کنترل دارد که شامل صحبت کردن، بلع، راه رفتن و حرکات کلی بدن است. اختلال در این موارد موجب بالا رفتن ناتوانی می شود.

درمان بیماری نورون کودکان

درمان بیماری نورون کودکان در درمان خیلی از بیماری ها تاثیر مستقیمی داشته و در ۹۰ درصد موارد موثر بوده است. در مرحله اول بیماری که از این طریق درمان می شود بیماری بیش فعالی کودکان می باشد. سازمان بهداشت جهانی این روش را تایید نموده و در تمامی کشورهای پیشرفته جهان از این روش استفاده می نمایند. در نورون درمانی کودکان هیچگونه دارویی استفاده نمی شود که به این علت می توان این روش را بسیار سالم و بدون آسیب دانست.

بیماری های دیگری که با این روش قابل درمان می باشد شامل:

 • استرس ،
 • اضطراب و بیماری های افسردگی شدید که مقاوم به درمان می باشند را می توان نام برد.

و همچنین از نورون درمانی کودکان جهت وز وز گوش ، سردرد های میگرنی ، بیماری اتیسم و غیره استفاده می گردد. نورون تراپی جهت توان بخشی بعد از رخ دادن سکته های مغزی بسیار رضایت بخش می باشد.

بخوانید   حصبه چیست

کودکانی که به سن مدرسه رسیده اند ، بیماری بیش فعالی در بین آنان بیماری شایعی می باشد که در این حالت ، کودک بیش از حد پرتحرک بوده و همچنین تمرکز ، میزان دقت و فهم در آنان کم می گردد که به علت حواس پرتی و نداشتن دقت ، باعث افت تحصیلی در آنان می شود. اگر فرزندتان را نزد فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ببرید ، جلوی بیش فعالی آن ها را گرفته و در سنین نوجوانی دچار مشکلاتی نخواهند شد. بیش فعالی کودکان می تواند شامل پیامدهای خطرناکی باشد که باید آنها را حل نمود.

روش درمان بیماری نورون حرکتی با تغییر اندازه نورون ‌ها

پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات جدید خود نشان دادند که تغییر اندازه نورون ‌ها خواهد توانست به درمان بیماری نورون حرکتی کمک کند. در این پژوهش نشان داده شده است که واکنش سلول‌ های عصبی حرکتی (نورون‌ها) چگونه درمان بیماری نورون کودکان صورت می گیرد.

معرفی چند راهکار جهت تقویت توان مغزی در کودکان

طبق تحقیقات بعمل آمده پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مغز هر نوزاد در بدو تولد دارای صد میلیارد سلول عصبی (نورون) می باشد. هدف ایجاد شبکه در بین سلولی از مغز ، این است که اگر از آن به درستی استفاده نشود ، از بین خواهد رفت. در صورتی که شما با نوزاد خود رفتارهای محبت آمیزی داشته باشید ، کودکتان مملو از جلوه های زبانی قرار خواهد گرفت که این امر می تواند پیوند های عصبی فراوانی را در مغز او فراهم نموده و در بین سلول ها مغزی ، ایجاد شبکه نماید. و در نتیجه این کار باعث تقویت در مهارت های استدلالی ، برنامه ریزی و زبانی می گردد.

بخوانید   حساسیت به صدا در سالمندان

در ادامه به چندین راه موثر جهت تقویت قوای مغزی نوزاد اشاره می نماییم:

 • مکالمات معناداری را با کودکتان داشته باشید.
 • قبل از تولد نوزاد، سلامت و تندرستی جسمانی او را در نظر داشته باشید.
 • کودک خود را به کتاب علاقه مند کنید.
 • محیطی امن برای کودکتان فراهم کنید.
 • بازی هایی که با دست است را بیشتر انجام دهید.
 • برای کودکتان شعر بخوانید.
 • به کودکتان ابراز علاقه و شادی کنید.
 • در مقابل کارهایی که کودکتان انجام می دهد واکنش های آشکاری نشان دهید.
 • اسباب بازی هایی که برای رشد کودکتان مفید است را انتخاب کنید.
بیماری نورون حرکتی
بیماری نورون حرکتی

 

۰/۵ (۰ نقد و بررسی)